444lü ve 0850li numara arasındaki farklar.

444 Numara ve 0850 Numaralar Arasındaki Farklar

444 numara hizmeti Türk Telekom tarafından özel olarak firmalara sunulmaktadır. Her yerden sabit ya da mobil telefonlar fark etmeksizin tek bir numara üzerinden erişim sağlanabilen 444’lü numaralar, müşteri memnuniyeti ve kurumsal imaj açısından kaliteli bir hizmet seçeneğidir. Fakat bu seçeneğin alternatifi olan 0850’li numaralara göre dezavantajları oldukça fazladır.

0850 ile başlayan numaralar coğrafi konumdan bağımsız numaralardır. 216, 212, 312 vb. ile başlayan numaralardan hiçbir farkı bulunmaz.

Bu iki seçenek arasındaki avantaj farklarından bahsetmek gerekirse;

0850'li numaralar sadece çağrı merkezlerinde değil, tüm firmalar tarafından kullanılabilir

444’lü numara alabilmek için tüzel kişiliğe sahip olmanız gerekmekteyken, 0850’li numaraları bireysel olarak da alabilmeniz mümkündür. Sadece çağrı merkezlerinde değil, tüm firmalar tarafından kullanılabilir.

444 Numara ve 0850 Numara Maliyetleri

0850 numaranızı tahsis ederken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Buna karşılık olarak 444’lü numara almak istediğinizde yüksek maliyetli ücretlerle karşılaşırsınız.

444’lü numaralarda aynı anda birden fazla çağrı almak için birden fazla sabit hat satın almanız ve 444’lü numaranıza bunları tanımlatmanız gerekir. Ve bu hatların hepsi için ayrı ayrı sabit hat ücreti ödersiniz. 0850’li numaralarda tek bir telefon numarası üzerinden dâhili tanımlama yöntemi ile aynı anda sınırsız çağrı alabilir ve bunlar için hiçbir harcama yapmazsınız.

Hat sayısını artırmak için analog sistem kullanan 444’lü numaralarda her bir hat için ayrı kurulum ücreti ve ek maliyetler ile karşılaşırsınız. 0850 numaralar yeni nesil sanal santral sistemini kullanır ve bu sayede esnek yapıya sahiptir. Projelerinizin ihtiyaçlarına göre dilediğiniz şekilde esner ve iletişim sisteminizi ek kurulum maliyetleri ile karşılaşmadan genişletebilmenize olanak tanır.

444 numara kullanımında gelen çağrılarınız için yönlendirme ücreti ödersiniz. 0850 numaralarda ise herhangi bir gelen arama ücreti bulunmaz.

444’lü numaralarda arama yaptığınız yönlerin çeşitliliğine göre(şehir içi-şehirlerarası-GSM) farklı ücretlendirmeler vardır. Fakat 0850’li numaralarda, farklı yönlere yapılan aramalar için herhangi bir fark ücreti bulunmaz. Kullanmakta olduğunuz dakika paketi üzerinden değerlendirilir ve sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız.

Kullanım Açısından Farklılıklar

Olası bir internet ve elektrik kesintisi durumunda analog sistem kullanan 444’lü numara hizmetiniz durur ve çağrı alamaz, aramalarınızı gerçekleştiremezsiniz. Sanal santral teknolojisi sayesinde 0850’li numaralar kesinti durumlarında çalışmaya devam eder. Hatta bu gibi olası durumlar için 0850’li numaranızı GSM hattınıza yönlendirebilir gelen çağrılarınızı yanıtlamaya devam edebilirsiniz.

Sizinle birlikte bulunduğunuz her yere gelebilen 0850 numaraları, internetin olduğu her yerde, bilgisayarınızdan veya akıllı cihazlarınızdan kullanabilirsiniz. Dilerseniz numara yönlendirme yöntemi ile ücretsiz olarak cep telefonunuza yönlendirerek çağrılarınızı yanıtlayabilirsiniz.

Artık birçok bilindik ve kurumsal firmanın da tercihi olan 0850 Numaralar ile siz de iletişim maliyetlerinizde %80’e varan tasarruf sağlayabilirsiniz. Tahsis ve abonelik için şimdi bizimle iletişime geçin.

İletişim ihtiyaçlarınıza yönelik hazırladığımız Kırmızı Santral Paketleri ve Sanal Santral’in tüm özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.